Siliņa: Darbs valdībai pie nākamā gada valsts budžeta ir pabeigts

Darbs valdībai pie nākamā gada valsts budžeta ir pabeigts, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjerministre Evika Siliņa (“Jaunā Vienotība”).

“Valdība ir meklējusi risinājumus vairākiem jautājumiem, kas bija uzrunāti arī no opozīcijas puses. [..] Darbs valdībai pie budžeta ir pabeigts. Tagad Saeima vērtēs un vēl skatīs, protams, tālāk jau komisijā un Saeimā,” sacīja Siliņa.

Plānots, ka likumprojektu par valsts budžetu 2024. gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam otrajā lasījumā Saeima sāks skatīt 7. decembrī.

Savukārt runājot par kultūras darbinieku algu palielināšanu, viņa pauda: “Kopumā algu pielikums nevienai nozarei īpaši nepārsniedz 10 %, tad arī šeit tādā apmērā, taisnīgi un atbildīgi pret visām pārējām nozarēm esam rīkojušies.”

2024.gada valsts budžeta un vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojektam kopumā iesniegti vairāk nekā 300 priekšlikumi. Savukārt 19 likumprojektiem, kas saistīti ar valsts budžetu, iesniegti vairāk nekā 150 priekšlikumi. Saeimas kārtības rullī paredzētās tiesības iesniegt priekšlikumus izmantojušas Saeimas frakcijas, kā arī komisijas, deputāti individuāli un nozaru ministrijas.

Foto: Valsts kanceleja