SIA “Winergy” maksātnespējas procesa administratore, iespējams, piesavinājusies 150 tūkstošus eiro

Valsts policija pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā pret bijušo SIA “Winergy” maksātnespējas procesa administratori, kura tiek turēta aizdomās par naudas līdzekļu piesavināšanos teju 150 tūkstošu eiro lielā apmērā. Valsts policija aizvadītā gada izskaņā kriminālprocesu nodeva prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pēc tam, kad Valsts policijas rīcībā nonāca informācija par iespējamiem pārkāpumiem SIA “Winergy” maksātnespējas procesa laikā, 2015.gada februārī tika uzsākts kriminālprocess pret kādu bijušo uzņēmuma maksātnespējas administratori. 1968.gadā dzimusī sieviete tiek turēta aizdomās par naudas līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā – būdama SIA “Winergy” maksātnespējas procesa administratore, ieguva parādnieka mantas pārvaldīšanas tiesības un, izmantojot jauniegūto stāvokli, izstrādāja shēmu, kādā veidā piesavināties uzņēmumam piederošos naudas līdzekļus.

Izmeklēšanas laikā ENAP amatpersonas noskaidroja, ka, īstenojot noziedzīgo nodomu, maksātnespējas procesa administratore sagatavoja četrus rēķinus, kuros apzināti norādīja nepatiesas ziņas par viņai pienākošos administratora atlīdzības apmēru un iesniedza to SIA “Winergy” grāmatvedībā iegrāmatošanai un apmaksai. Izmeklēšanā noskaidrota, ka laika posmā no 2013.gada decembra līdz 2014.gada janvārim aizdomās turētā persona pārskaitīja uzņēmuma naudas līdzekļus uz savu personīgo kontu kopsummā gandrīz 150 tūkstošu eiro apmērā.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu persona var tikt sodīta atbilstoši Krimināllikuma 179.panta trešajai daļai, proti, par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, par ko paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas sākšanai Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai aizvadītā gada decembra beigās.

Foto: Pixabay