Serbija nosaka aizliegumu valstī ievest Horvātijas kravas un preces

Saasinoties valsts attiecībām nevaldāmās imigrantu plūsmas dēļ, Serbija noteikusi aizliegumu valstī ievest Horvātijas kravas un preces.

Serbija trešdien aizliedza horvātu preču eksportu, tādējādi atriebjoties Horvātijai par apsūdzībām saistībā ar imigrantu plūsmas novirzīšanu caur Balkānu pussalu uz Horvātiju.

Zagreba valstī liegusi iebraukt visām kravas automašīnām no Serbijas. Tā slēgusi arī septiņus no astoņiem robežšķērsošanas punktiem un pieprasījusi, lai Belgrada imigrantus novirzītu arī uz Ungāriju un Rumāniju, jo valsts nespēj tikt galā ar tik lielu skaitu bēgļu.

Serbija ar to nav bijusi mieru, paziņojot, ka tai nav citas izvēles, kā “īstenot pasākumus savas valsts aizsardzībai”.

“No šī brīža Serbijas policija neļaus nevienā robežšķērsošanas punktā neļaus iebraukt nevienai kravas automašīnai, kas reģistrēta Horvātijā, un nevienai kravas automašīnai, kas vedīs Horvātijā ražotas preces,” paziņojis Serbijas iekšlietu ministrs Nebojša Stefanovičs, vienlaikus piebilstot, ka valsts ir gatava sarunāt, lai vēl panāktu vienošanos. Tajā pašā laikā viņš izteicās, ka Serbijas “rokās” esot vēl citi pasākumi, taču sīkākus paskaidrojumus nesniedza.

Tikmēr Horvātijas premjerministrs Zorans Milanovičs pavēstīja, ka nepakļausies Serbijas ultimātam, norādot, ka Serbija jāsāk sūtīt cilvēkus arī uz Ungāriju, nevis tikai uz Horvātiju.”

Nedēļas laikā Horvātijā ieradušies vairāk nekā 40 000 nelegālo imigrantu.