SEB Wealth Management kļūs par Hipo Fondi pensiju 2. līmeņa plānu pārvaldnieku

SEB Wealth Management kļūs par Hipo Fondi pensiju 2. līmeņa plānu pārvaldnieku

 Šodien, 22. jūnijā, atbilstoši Ministru kabineta lēmumam, ir noslēgti līgumi par VAS „Latvijas Hipotēku un zemes banka” komercdaļu pārdošanu, kā rezultātā Hipotēku bankas koncerna uzņēmuma „Hipo Fondi” pensiju 2. līmeņa plānu „Safari”, „Jūrmala” un „Rivjēra” pārvaldīšanu, atbilstoši to līdzšinējai ieguldījumu stratēģijai, pārņems SEB bankas meitas uzņēmums SEB Wealth Management, kas atzīts par atbilstošāko pretendentu. Plānu pārņemšana un pārvaldnieka maiņa notiks pēc VSAA un FKTK atzinuma saņemšanas. Līdz tam brīdim pensiju plānus turpinās pārvaldīt „Hipo Fondi”.  

Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs Rolands Paņķo: „Šodien ir noslēdzies būtisks posms Hipotēku bankas pārveidē par attīstības institūciju, kura turpmāk koncentrēsies uz valsts attīstības programmu realizāciju. Komerciālās daļas pircēji tika meklēti rūpīgi pārdomātā atlases procesā, kurā svarīgākie kritēriji bija augsta reputācija un stabilitāte, kā arī iespējami augstākā cena. Esam gandarīti, ka rūpes par „Hipo Fondi” pensiju 2. līmeņa plānu klientiem uzņemsies SEB bankas meitas uzņēmums SEB Wealth Management, kas sevi apliecinājis kā drošs un stabils tirgus dalībnieks ar augstu reputāciju.” 

SEB Wealth Management valdes priekšsēdētājs Pāvils Misiņš: „Pārņemot sadarbību ar klientiem, mēs turpināsim „Hipo Fondi” iedibinātās labās pārvaldīšanas tradīcijas un papildināsim tās ne vien ar SEB grupas starptautisko kompetenci, ko apliecina labie ienesīguma rādītāji ilgtermiņā, bet arī ar sabalansētās stratēģijas plāna piedāvājumu, kas būs jauna iespēja „Hipo Fondi” pensiju 2. līmeņa dalībniekiem, bez tam SEB Wealth Management pārvaldītajiem pensiju 2. līmeņa plāniem ir vienas no zemākajām pārvaldīšanas komisijām tirgū, kas nav mazsvarīgi mūsu klientiem.”

Pēc līguma parakstīšanas līdz pat brīdim, kad pensiju plānu pārvaldīšanu saskaņā ar līgumu no „Hipo Fondi” pārņems SEB Wealth Management, „Hipo Fondi” turpinās pārvaldīt pensiju 2. līmeņa plānus atbilstoši klienta izvēlētajai stratēģijai.

SEB Wealth Management valdes priekšsēdētājs Pāvils Misiņš: „Vēlos vērst klientu uzmanību uz to, ka pensiju 2. līmeņa pārvaldnieka maiņas gaitā klientiem nav jāveic nekādas papildu darbības. Plānu pārņemšana un pārvaldnieka maiņa notiks pēc VSAA un FKTK atzinuma saņemšanas, par ko katrs klients saņems personīgu skaidrojošu vēstuli no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras”.

Līdz ar plānu pārņemšanu, pensiju 2. līmeņa pārvaldīšanu turpinās veikt SEB Wealth Management, kuram jau šobrīd uzticējušies vairāk kā 246 tūkstoši jeb 22% pensiju 2. līmeņa dalībnieku, kas naudas izteiksmē veido vairāk nekā 200 miljonus latu no kopējiem pensiju 2. līmeņa plānu dalībnieku līdzekļiem. Jautājumu gadījumā par SEB Wealth management pārvaldīto pensiju 2. līmeņa plānu darbību, SEB banka aicina apmeklēt jebkuru SEB bankas filiāli, zvanīt uz informatīvo tālruni 8777 vai Skype (lietotājs – SEB_Latvia) vai apmeklēt SEB bankas mājas lapu, kur ērtā un pārskatāmā formātā ir apkopota būtiskākā informācija, kas varētu interesēt klientus.