Sārts: Rietumi noticējuši Ukrainas spējai uzvarēt

Ir sākusies Ukrainas pretuzbrukuma operācijas sākuma fāze, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

“Ir sākusies Ukrainas pretuzbrukuma operācijas sākuma fāze, kurā viņi veido apstākļus, lai pretuzbrukums būtu veiksmīgs. Un šādā pat kontekstā es arī skatītos uz tiem nesenajiem notikumiem, kur tā saucamie Krievijas brīvprātīgie bataljoni ir iebrukuši Belgorodā. Rietumu sabiedrotie apsolījuši Ukrainai iznīcinātājus ar nosacījumu, ka tie netiks izmantoti pret Krieviju. Zelenskim vajag pateikt, ka, nē, mēs, ukraiņi, to nedarījām, atsevišķi bataljoni paši uz savu galvu, bet, nu, mums ir jāsaprot, ka visdrīzāk tā tas nav,” sacīja Sārts.

Pēc viņa teiktā, “ne tikai kara kontekstā, bet veselīgas sabiedrības debates kontekstā mums ir svarīgi, ka ir neatkarīgi, kvalitatīvi un objektīvi mediji. Daļa no problēmas ir tā, ka cilvēku uzmanība arvien vairāk pievēršas digitālajai videi, kur tradicionālo mediju ietekme ir mazāka.”

Vienlaikus Sārts uzskata, ka Rietumi noticējuši Ukrainas spējai uzvarēt, jo rietumvalstis arvien sola jaunu militāro palīdzību Ukrainai. Tāpat Sārta ieskatā Rietumi vairs netic Krievijas “kodoldraudu blefam”.