Sārts: Krievijas Kremļa elite ir satraukusies par to, kāds varētu būt atbildes gājiens no “Vagner” puses

Algotņu grupējuma “Vagner” vadītājs Jevgeņijs Prigožinš trešdien gāja bojā, nogāžoties lidmašīnai. Kā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, tā bija Krievijas prezidenta Vladimira Putina atbilde.

“Daudzi pēc šī dumpja apturēšanas izteica prognozes, ka Prigožins ir ļoti bīstamā situācijā, lai arī viņš pats izturējās tā, it kā viņam nekas nedraudētu. Šobrīd pēc šīs lidmašīnas nogāšanās – tā noteikti nav vienkārši sagadīšanās. Putins ir veicis savu atbildes soli,” sacīja Sārts.

Viņš norādīja, ka jāņem vērā, ka “Vagner” grupējuma spēks vairs ne tuvu nav tāds, kāds tas bija, kad viņi gāja šajā gājienā, uzbrukumā Maskavai, bet tas, ka Krievijas Kremļa elite ir satraukusies par to, kāds varētu būt atbildes gājiens no “Vagner” puses, ir redzams. “Ir bijušas spekulācijas par to, ka “Vagner” grupējumam ir pietiekami daudz atbalstītāju varas struktūrās. Būs tāds satraukts neskaidrību periods. Lai kā tas beigtos, tas satricina varas pamatus Kremlī. Noteikti tas nāk par labu ukraiņu cīņai pret Krieviju,” sacīja Sārts.

Savukārt runājot par Latvijas drošību, Sārts pauda: “Es jau pirms laika teicu, ka mans novērojums – “Vagner” apdraudējums no Baltkrievijas Latvijai samazinās. Atsaucos uz to, ka tas tomēr ir algotņu grupējums, kas lietas dara par naudu. Ja neviens nemaksā, tad viņi neko īpašu nedara.”

Bet runājot par hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, eksperts sacīja: “Es domāju, ka viņi mēģinās arvien vairāk. Šķietami aiz tā stāv Baltkrievija, bet nevajadzētu ne mirkli šaubīties, kas patiesībā aiz tā stāv. Tā nav pašas Baltkrievijas iniciatīva šādu operāciju realizēt.”