Sankcijas pret Krieviju nedarbojas, uzskata Francijas senators

Sankcijas pret Krieviju nedarbojas – tās ir neproduktīvas, uzskata ievērojams Francijas likumdevējs.

“Sankciju mērķi šodien vairs nedarbojas un mums ir nepieciešams, lai Brisele apsver pakāpeniski tās atstāt pagātnē. Mēs visi zinām, ka sankcijas bieži vien ir neproduktīvas, ko pierāda Irānas gadījums,” norāda Francijas senators Īvs Pozo di Borgo.

Viņš pauda neizpratni, kāpēc Eiropas Savienības (ES) uz Krievijas lomu Ukrainas krīzē reaģēja ar ekonomiskajām sankcijām, kas, viņaprāt, novedušas pie pretēju efektu – cieš Eiropas uzņēmumi, kuru vēlas veikt darījumus ar Krieviju.

“Šobrīd mums nav vajadzīgas sankcijas, bet pārdomāta stratēģiskā partnerība ar Krieviju,” uzsvēra senators.

Kā zināms, Krievija pilnībā neievēro Minskas pamiera nosacījumus Ukrainā, un tas tiks ņemts vērā Eiropas Savienībā, tai pārskatot savas sankcijas pret Krieviju pirms gada beigām, tā pagājušajā nedēļā paziņoja ES prezidents Donalds Tusks.

ES valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru.

ES sankcijas pret Krieviju beidzas janvāra beigās un pagarinājums būs jāapstiprina visām 28 dalībvalstīm. Tiek pieļauts, ka debates varētu būt smagas un būs jautājums par kompromisa panākšanu.