Sankcijas pret Krieviju ir jāatceļ, paziņo Merkele

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krieviju ir jāatceļ.

Uzstājoties Kristīgi demokrātiskās savienības kongresā, Merkele pauda viedokli, ka nepieciešams panākt vienošanos starp Eiropu un Krieviju, kas ļautu atcelt iepriekš ieviestās ekonomiskās sankcijas.

“Mēs visi vēlamies labas attiecības ar Krieviju. Es pati to vēlētos,” paziņoja Merkele.

Runājot par Ukrainas krīzi, Vācijas kanclere uzsvēra, ka pašlaik norit intensīvs darbs, lai būtu redzams progress. “Gaidu, kad Ukrainas konflikta puses izies uz kompromisu,” piebilda Merkele.

Jūnija beigās Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands atbalstīja sankciju pagarināšanu pret Krieviju. Toreiz Merkele paziņoja, ka G7 nav plānu atteikties no sankciju pagarināšanas pret Krieviju.

Kā zināms, plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

Nesen sankcijas tika pagarinātas līdz 2017. gada beigām. Atbildot uz to, Krievijas valdība pagarinājusi Rietumvalstu pārtikas embargo uz tādu pašu termiņu, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Foto:European People’s Party/https://www.flickr.com/photos/eppofficial//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/