Sankcijām pret Krieviju paliekot spēkā, netiks atcelts arī pārtikas embargo

Krievijas pārtikas embargo pagarināšana būs atkarīga no Rietumvalstu partneru lēmuma, saskaņā ar Krievijas premjerministra vietnieka Arkādija Dvorkoviča paziņojumu, vēsta ārvalstu mediji.

Tuvojoties Krievijas noteiktā pārtikas embargo termiņa beigām, kas ir šī gada 7. augusts, arvien aktuāls ir jautājums par Maskavas tālāko rīcību. Jau iepriekš vairākas Krievijas amatpersonas norādījušas, ka pārtikas embargo atcelšana būs atkarīga no ES sankciju atcelšanas.

To otrdien apstiprinājis arī Krievijas premjerministra vietnieks Arkādijs Dvorkovičs, norādot, ka “pārtikas embargo atcelšana vai paplašināšana, protams, būs atkarīga no mūsu partneriem, kas pirmie noteica sankcijas pret Krieviju. Ja sankcijas netiek atceltas, tad arī pārtikas embargo netiek atcelts.”

Viņš arī piebilda, ka pārtikas embargo sarakstā varētu būt selektīvas korekcijas, bet nekādi radikāli lēmumi netiek plānoti. Iespējams pārtikas embargo tiks pagarināts par gadu, lai veicinātu iekšzemes lauksaimniecības attīstību un sāktu īstenot importa aizstāšanas politiku.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.