Sagaidāmas nelielas izmaiņas tirdzniecības vietām attiecībā uz sezonālo lietu tirgošanu

Valdība šodien plāno pagarināt spēkā ierobežojumus līdz 25. janvārim. Vienlaikus nedaudz paplašināsies veikalos nopērkamo preču saraksts, ļaujot iegādāties arī sezonas preces, šorīt intervijā “900 sekundes” atzina Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.

Pēc viņa sacītā, būtiskas izmaiņas ierobežojošajos pasākumos nav plānotas ne stingrāku ierobežojumu, ne atvieglojumu virzienā: “Plānojam tādā pašā režīmā, kādā esam dzīvojuši šīs divas nedēļas, vēl divas nedēļas turpināt, ar šādiem pašiem ierobežojumiem.”

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka esot sagaidāmas nelielas izmaiņas tirdzniecības vietām attiecībā uz sezonālo lietu tirgošanu, piemēram, lai varētu klātienē pārdot sniega lāpstas. Tajā pašā laikā Citskovskis uzsvēra – izmaiņas būs minimālas.

Kā zināms, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) iepriekš atzina, ka Ekonomikas ministrija valdības sēdē prezentējusi modeli drošai tirdzniecībai, kas paredz atteikties no preču saraksta modeļa, jo, ieilgstot ierobežojumiem, kļūst sarežģīti cilvēkiem nodrošināt savas ikdienas vajadzības.

“Mēs paredzam atteikties no preču saraksta modeļa, jo cilvēkiem ir dažādas vajadzības. Ja šī situācija tiek pagarināta, tas varētu būt sarežģīti. Esam izstrādājuši kritērijus cilvēku uzskaitei veikalos, groziņu dezinfekcijai u.c, ļaujot tirgot visas preču grupas,” sacīja Vitenbergs.

Bet Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija paziņojusi, ka kategoriski iebilst pret Ekonomikas ministrijas sagatavoto papildinājumu projektu pārtikas mazumtirdzniecības veikaliem Covid-19 izplatības mazināšanai.

“Piesedzoties ar labu mērķi – padarīt pieejamu visu preču tirdzniecību -, Ekonomikas ministrija ir iztrādājusi risinājumu, kas rada augsni pircēju neizpratnei veikalos, prasa ievērojamas, taču nepamatotas investīcijas veikalniekiem, kas reāli nav izpildāmas tādā veidā, kā ierēdņi un politiķi to ir iecerējuši,” paudusi asociācija.