Saeimas priekšsēdētāja: Parlamentā darbs ir gana nozīmīgs

Saeima trešdien, 20. septembrī, par 14. Saeimas priekšsēdētāju ievēlēja Daigu Mieriņu. Kā viņa atzina LTV raidījumā “Rīta Panorāma”, viņas uzdevums būs vairot uzticību parlamentam.

“Es esmu nākusi uz parlamentu, lai strādātu Latvijas labā un darītu visu iespējamo, ko es varu izdarīt. Tieši tāpēc es varbūt nepretendēju uz kādu no ministru amatiem, jo es uzskatu, ka arī parlamentā darbs ir gana nozīmīgs,” sacīja Mieriņa.

Viņa norādīja: “Protams, mums izaicinājumu ir ļoti daudz, jo nav noslēpums, ka uzticība parlamentam nav tā augstākā. Līdz ar to ne tikai man, bet visiem mums kopumā ir jāvairo uzticība parlamentam. [..] Debašu formāts un komunikācija ir tas veids, kā mēs varam sevi parādīt.”

“Es ar saviem darbiem jau Carnikavas pašvaldībā esmu pierādījusi, ka var arī šķietami neiespējamas lietas izdarīt, ja ir laba komanda, ja cilvēki ir vienoti mērķim. Tas ir arī tas, ko es varbūt centīšos izdarīt. [..] Es ļoti ceru, ka man izdosies iedibināt pastāvīgu dialogu ar nevalstiskām un sabiedriskām organizācijām kaut vai tā iemesla dēļ, lai skaidrotu, ko mēs pieņemam, kā mēs pieņemam,” uzsvēra Saeimas spīkere.

Savukārt runājot par Ventspils pilsētas domes deputāta Aivara Lemberga ietekmi, viņa pauda: “Mums ir izveidota skaidra un saprotama lēmumpieņemšanas struktūra, mums ir ZZS valde, kurā lēmumus pieņem Zaļo un zemnieku savienība un Sociāldemokrāti, un sadarbības partneri šajā valdē nav. Līdz ar to bažas, ka kāds kaut ko varētu ietekmēt, jau ir pagājušas.”

Mieriņa 14. Saeimā vada Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju un strādā arī Ilgtspējīgas attīstības komisijā, Mājokļa jautājumu apakškomisijā, kā arī Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijā.

Saeimas priekšsēdētāju ievēlē parlaments no Saeimas deputātu vidus. Saeimas priekšsēdētāja amatu kopš 2022. gada 1. novembra, kad uz pirmo sēdi sanāca 14. Saeima, ieņēma Edvards Smiltēns, kurš šodien atsaukts no amata pēc desmit deputātu priekšlikuma.

Foto: Saeimas kanceleja