Saeimas deputāti nobalso pret ministriju skaitu samazināšanu

Saeima ceturtdien, 21. februārī, noraidīja opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un vairāku KPV LV deputātu ierosinājumu par ministriju skaita samazināšanu.

Šādu lēmumprojektu Saeimā iesniedza deputāti Aldis Gobzems, Didzis Šmits (KPV LV), Uldis Augulis (ZZS), Linda Liepiņa (KPV LV), Karina Sprūde (KPV LV), Jūlija Stepaņenko, kura ievēlēta no “Saskaņas” saraksta, Jānis Dūklavs (ZZS), Māris Kučinskis (ZZS), Raimonds Bergmanis (ZZS) un Gundars Daudze (ZZS).

Aicinot balsot par likumprojektu, Saeimas deputāts Aldis Gobzems vērsās pie tām partijām, kas priekšvēlēšanu solījumu gaisotnē solīja ministru skaita samazināšanu, ministriju skaita samazināšanu un valsts aparāta samazināšanu par 30 procentiem. “KPV LV un JKP, jūs solījumus esat aizmirsuši. Šodien mēs runājam tikai par šī jautājuma konceptuālu apspriešanu, nevis par konkrētu ministru un ministriju skaita samazināšanu. Un pat šodien jūs neesat gatavi šo jautājumu apspriest tikai viena iemesla dēļ. Un tas iemesls ir gaužām vienkāršs – tāpēc, ka jūs baidāties par saviem amatiem. Bet tas, ko es gribētu teikt, it īpaši vēršot uzmanību uz savu bijušo partiju, – kāpēc jūs baidāties? Kāpēc jūs baidāties par šiem amatiem, ja jums ir arī valdībā zelta balss? Pamēģiniet vienreiz būt drosmīgi,” uzsvēra Gobzems.

“Pirms vēlēšanām jūs solījāt radikālu rīcību. Jūs solījāt rīcību, no kuras nav jābaidās, nav jābaidās pazaudēt amatus. Jūs solījāt rīcību idejas vārdā, cilvēku vārdā. Kur ir šī rīcība? Vai jūsu amati ministru posteņos vai jūsu amati Saeimas komisiju vadībā vai parlamentāro sekretāru amatos ir tas galvenais uzsvars, kāpēc var aizmirst solījumus vēlētājiem? Vai JKP, kas pirms vēlēšanām ir solījusi ne tikai “3×500”, bet solījusi par 30 procentiem samazināt valsts pārvaldi, uzskata, ka visi vēlētāji ir pilnīgi dumji, ka viņi to neredz, ka viņi to nesaprot?” retoriski vaicāja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka ministriju skaita un valsts sektoru samazināšana ir būtiska mūsu sabiedrībai tā iemesla dēļ, ka mūsu nodokļu maksātāji ne tikai nespēj uzturēt veselības aprūpes sistēmu, bet galvenokārt veselības aprūpes sistēmu nespēj uzturēt tieši tāpēc, ka mums valsts sektors ir uzpūsts.

Par lēmuma projekta “Par esošā ministriju skaita samazināšanu un valdības funkciju konsolidēšanu” iekļaušanu Saeimas nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā nobalsoja – 34, bet pret nobalsoja – 49.

Foto: Saeimas kanceleja