Saeimas darbībai sliktākais rādītājs vismaz pēdējo 20 gadu laikā

Tikai 14% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī Saeima darbojas labāk nekā iepriekšējā, liecina pētījumu kompānijas SKDS jūlijā veiktās aptaujas dati. Kā uzsver SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš, šis ir sliktākais rādītājs vismaz pēdējo 20 gadu laikā.

56% aptaujāto pauduši vērtējumu, ka šī Saeima nestrādā labāk par iepriekšējo, un tas ir sliktākais jaunievēlētas Saeimas darba sākuma vērtējums. Savukārt tikai 14% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī Saeima darbojas labāk nekā iepriekšējā.

“Interesanti – šie skaitļi ir mazliet sliktāki nekā 10.Saeimas pirmā darbības gada rādītāji… – un tā bija Saeima, kuru Zatlers atlaida! Visām Saeimām kopš 2003. sākums ir bijis labāks,” uzsvēra Kaktiņš.

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, vērtējot aptaujas datus, pauda: “Saeimas reitingi allaž bijuši 14% – 17%. Ir liela sabiedrības daļa, kas ir neitrāli vai negatīvi vērtē Saeimas darbu. Ir neliels kritiens. Un man nav nekāds brīnums. Trīs mēneši ir faktiski ievilkti tādā neziņā, politiskajās intrigās, attiecību kārtošanās.”

Foto: Saeimas kanceleja