Saeima spriedīs par atteikšanos no Covid-19 sertifikātu izmantošanas

Saeimā šodien, 3. februārī, plānots skatīt vairākus opozīcijas iesniegtos priekšlikumus atvieglot Covid-19 regulējumu.

Deputāti Ramona Petraviča, Ieva Krapāne, Aldis Gobzems (LuK), Karina Sprūde (LuK), Māris Možvillo (PCL), Jūlija Stepaņenko (LPV), Ralfs Nemiro, Ēriks Pucens (R), Kaspars Ģirģens (R) un Ļubova Švecova (LPV) iesnieguši lēmumprojektu, kas paredz Saeimai uzdot valdībai atteikties no Covid-19 sertifikātu izmantošanas, kas pašlaik nepieciešami strādāšanai un dažādu pakalpojumu izmantošanai.

Tai skaitā iesniegts rosinājums valdībai atcelt prasību par masku izmantošanu skolēniem no 1. līdz 6. klasei. Tāpat aicina atcelt un atmaksāt piemērotos naudas sodus par sejas masku nelietošanu.

Paralēli opozīcijas deputāti Saeimā iesnieguši arī grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, lai no tā svītrotu tikai normu, kas aizliedz strādāt personām bez Covid-19 sertifikāta.

Šodienas sēdes darba kārtībā ir arī “Saskaņas” deputātu Ivara Zariņa, Ivana Klementjeva, Edgara Kucina, Regīnas Ločmeles un Artūra Rubika iesniegtie grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz Covid-19 sertifikātu piešķirt pēc “pozitīva” antivielu pārbaudes rezultāta.

Kā zināms, Lietuvas valdība nolēmusi, ka sākot no sestdienas, 5. februāra, iedzīvotājiem vairs nevajadzēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu jeb tā dēvēto “Iespēju pasi”, lai apmeklētu lielveikalus, restorānus, sporta un izklaides pasākumus, kā arī saņemtu pakalpojumus klātienē.

Savukārt Igaunija varētu atcelt Covid-19 sertifikāta izmantošanu no 21. februāra, ja samazināsies stacionēto Covid-19 pacientu skaits.