Saeimā slepus izveidots Saeimas iekšējās drošības dienests

Kā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums  “Panorāma”, Saiemā slepus ticis izveidots Parlamenta Prezidijam pakļauts iekšējais drošības dienests.
Grozījumus, kas ļauj izveidot Saeimas iekšējās drošības vadītāja amatu, ar minimālu atbalstu slēgtā sēdē pieņēma partijas “Vienotība” valdes priekšēdētājas Solvitas Āboltiņas vadītais parlamenta Prezidijs.
Tiek uzskatīts, ka lēmums ticis pieņemts slepus, izmantojot Prezidija sekretāra Dzintara Rasnača komandējumu Ukrainā. Kā intervijā norāda Rasnačs, lēmums ticis pieņemts apzināti viņa prombūtnes laikā, jo zināts, ka viņš iebilst pret jaunas drošības struktūras izveidošanu. Tāpat Prezidijas sekretārs piebilst, ka drošības dienesta izveide notikusi politisku mērķu vārdā, kā arī ņemot vērā drošības vadītāja kandidātu slepeno atlasi, tas noticis konkrētas politiskās partijas interesēs.
Savā sociālajā tīklā Twitter, Rasnačs ierakstījis «Kamēr esmu ārpus Latvijas, tikmēr Saeimas prezidijā paslepus tiek pieņemti, manuprāt, prettiesiski lēmumi.»
Tikmēr Āboltiņa pastāsta, ka dienesta vadītāja amatā iecelts profesionālis, kuram ir vairāk kā 20 gadu ilga pieredze Drošības policijā.
Tikmēr norit runas par iespējamo apvērsumu Saeimā, jo izvēlētā vadītāja pienākumos un tiesībās ietilpst to jautājumu pārvaldīšana, kas skar deputātu darbu.