ES pieņem likumu par cilvēku tiesībām internetā

Mūsdienu tehnoloģiju pasaulē ir grūti būt aizmirstam un neievērotam, jo ar vienu klikšķi interneta vietnē Google var uzzināt visdažādāko informāciju par kādu konkrētu personu.

Tomēr daudzi cilvēki netaisās samierināties ar viņu dzīves izlikšanu uz delnas, tamdēļ vairāk nekā 70 000 cilvēki pieprasījuši Google dzēst hipersaites uz ierakstiem par viņiem.

Šādu lūgumu atbalstīja Eiropas Savienība, un pieņēma likumu, ka cilvēkiem ir tiesības pieprasīt dzēst saites uz informāciju, kas nav patiesa un neatbilst realitātei. “Google” apzinīgi šo tiesas lēmumu sāka pildīt un publicēja pieteikuma anketu tām personām, kas nevēlas redzēt informāciju par sevi lielākajā informācijas meklētājā.

Globālajā tīmeklī vairs neatrast, piemēram, tādas ziņas, kas skar dažādus skandālus biznesā un sportā.

“Mail Online” izdevējs Mārtins Klārks uzskata, ka tiesas lēmums ir muļķīgs, jo tās ir katra cilvēka personīgās ambīcijas, un priecājas, ka turpmāk varēs redzēt, ko Google ir dzēsis no meklēšanas rezultātiem.

Taču ir cilvēki, kam šo sistēmu ir izdevies apiet, jo pat ja ir izdzēsti mediju raksti, cilvēku veidoti blogi vai saites uz savu versiju par notikušo joprojām ir pieejamas.