Saeima lemj par uzticības izteikšanu ārlietu ministrei Baibai Bražei

Saeima šodien, 19. aprīlī, sanāks uz ārkārtas sēdi, kurā lems par uzticības izteikšanu ārlietu ministrei Baibai Bražei.

“Kā jau paredzēts, lielais vairākums Saeimā ir vienoti par drošības un ārpolitikas prioritātēm – par valsts aizsardzības un drošības stiprināšanu, atbalstu Ukrainai, nepieciešamību ierobežot Krievijas militārās un citas spējas, tāpat arī par ekonomikas attīstību un valstspiederīgo aizsardzību,” savas prioritātes ārlietu ministra amatā LTV skaidroja Braže.

Viņa norādīja, ka pagaidām lēmumu par iestāšanos politiskā partijā nav pieņēmusi: “Tas viss ir attīstījies pietiekoši strauji, nav bijis tā, ka es sēdēju un gaidīju, ka pēkšņi šis notiks, tā ka šobrīd koncentrējos, lai izrunātu darba saturu un sākšu darbu valdībā [pēc Saeimas apstiprinājuma].”

B.Braže pašlaik ir Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece. Iepriekš bijusi NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos, kā arī bijusi Latvijas Republikas Ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Indonēzijas Republikā un Nīderlandes Karalistē. B.Bražei ir Latvijas Universitātē iegūta juridiskā izglītība, kā arī maģistra grāds komunikācijas zinātnē.

Foto: Valsts kanceleja