Braže saņēmusi konceptuālu koalīcijas atbalstu kandidējot uz ārlietu ministra amatu

Koalīcija konceptuāli izteikusi atbalstu diplomātes Baibas Bražes kandidatūrai ārlietu ministra amatam, medijiem norādīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Kā zināms, Ministru prezidente Evika Siliņa ārlietu ministra amatam izvirzījusi diplomāti Baibu Braži, kurai ir plaša pieredze un zināšanas ārlietu jomā.

Trešdien, 17.aprīlī, Bražei paredzēta tikšanās ar Saeimas frakcijām, savukārt piektdien, 19. aprīlī, Saeima varētu balsot par diplomātes apstiprināšanu ārlietu ministra amatā.

Kandidāte uz ārlietu ministra amatu B. Braže uzsver, ka Latvijas galvenie uzdevumi ārpolitikā paliek nemainīgi: “Tie ir spēcīga un vienota NATO, lai stiprinātu atturēšanas un aizsardzības spējas; efektīva un konkurētspējīga Eiropas Savienība, lai ieguldītu Latvijas izaugsmē, labklājībā un drošībā. Tikpat būtiski ir turpināt nelokāmu starptautisko atbalstu Ukrainai – gan militāri, gan finansiāli, gan politiski, kā arī kavēt Krievijas militāro spēju atjaunošanu. Svarīgs uzdevums ir arī ārvalstu investīciju piesaiste un Latvijas tēla stiprināšana. Iegūstot likumdevēja uzticību, strādāšu, lai godam pārstāvētu Latvijas intereses.”

B. Braže ir Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece un iepriekš bijusi Latvijas vēstniece vairākās valstīs, kā arī ieņēmusi amatus starptautiskās struktūrās. No 2020. līdz 2023. gadam B. Braže arī bijusi NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos. B. Braže ieguvusi juristes izglītību Latvijas Universitātē un sociālo zinātņu maģistra grādu komunikācijas zinātnē Latvijas Universitātē. Viņa arī papildinājusi zināšanas NATO Aizsardzības koledžas augstākā līmeņa programmā ģenerāļiem, admirāļiem un vēstniekiem.