Saeima galīgajā lasījumā turpina lemt par nākamā gada valsts budžetu

Saeima piektdien galīgajā lasījumā turpina skatīt 2024. gada valsts budžeta projektu un to pavadošos likumus.

Pirmajā budžeta skatīšanas dienā Saeima izskatīja 18 no 19 pavadošajiem likumprojektiem, bet līdz pašam budžeta likumprojektam vēl netika.

“Jāsaka klasiskais teiciens – nekas šajā karaļvalstī nav mainījies. Opozīcija dara savu darbu, pozīcija – savu. Labāk ir tas, ka saīsinājām debašu laiku, līdz ar to debates ir kļuvušas konstruktīvākas, dinamiskākas, deputātiem ir jāizsakās daudz precīzāk,” LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Saeimas deputāts Augusts Brigmanis (ZZS) Brigmanis.

Viņš norādīja, ka pie valsts budžeta vakar tika strādāts līdz 21.00. “Ja parēķinām, ka ir palikuši aptuveni 370 priekšlikumi, ja katram kaut minūti velta, kas ir pārlieku liels optimisms, tas jau vien ir sešas stundas. Domāju, ka šodien visa diena aizies, turpinot šo darbu,” piebilda politiķis.

Nākamgad konsolidētā valsts budžeta ieņēmumi plānoti 14,5 miljardu eiro, bet izdevumi – 16,2 miljardu eiro apmērā.

alīdzinot ar šī gada valsts budžetu, nākamgad plānotie ieņēmumi paredzēti par 1,76 miljardiem lielāki, savukārt izdevumi – par 1,54 miljardiem eiro lielāki nekā 2023.gada valsts budžeta likumā. Vispārējās valdības budžeta deficīts nākamgad plānots 1,3 miljardu eiro jeb 2,8 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta. Par galvenajām valsts prioritātēm noteikta iekšējā un ārējā drošība, izglītība un veselība.

Foto: Saeimas kanceleja