Šadurskis par degvielu cenu apturēšanu: Opozīcijas priekšlikums vienkārši ir nepareizs

Koalīcija jau divreiz noraidījusi opozīcijas iesniegto likumprojektu, kas uz gadu apturētu prognozētu degvielas cenu pieaugumu, kuru radīs obligāta biokomponentes pievienošana degvielai. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā “Jauno Vienotību” pārstāvošais Kārlis Šadurskis intervijā “Neatkarīgajā” skaidro, ka koalīcija jau sākusi darbu pie šī jautājuma.

“Stāsts ir par to – cik man zināms, šī biokomponente ir jau saražota, un jautājums ir jārisina plašāk, jo tie uzņēmēji komponenti labticīgi saražojuši. Ja tiks pieņemts lēmums tās pievienošanu atlikt par gadu, uzņēmējiem būs jākompensē ražošanas izmaksas. Līdz ar to ar tādu vienkāršu priekšlikumu jautājumu atrisināt nevar. Koalīcijas līmenī strādā enerģētikas grupa. Tajā tiek meklēts komplekss risinājums. Nav nekā vienkāršāka kā kādam Valainim iesniegt priekšlikumu, labi zinot, ka to nevar izpildīt. Ja ir vienkāršs nepareizais risinājums un sarežģīts pareizais risinājums, Valainis labprāt izvēlas nepareizo. Tas, ka problēma pastāv, ir absolūti skaidrs!” norādīja Šadurskis.

“Tas budžetu skar jebkurā gadījumā. Pirmkārt, tas skar nodokļu jomā. Otrkārt, manis jau pieminētais kompensāciju jautājums. Tas skar budžetu, bet teiksim tā – tas viss tiek saprātīgi risināts,” piebilda politiķis.

Savukārt vaicāts, kāpēc opozīcijai un koalīcijai tik atšķirīgs redzējums par problēmas risinājumu, viņš norādīja: “Kā lai saka, es ekspertus, kas strādā ministrijās, vērtēju mazliet augstāk par vienu balamuti Valaini. Redzat, viņš ir speciālists jebkurā jautājumā, kā tas ir novērots.”

Foto: Saeimas kanceleja