Reirs ar optimismu raugās šī gada budžeta izpildē

Šobrīd esam spējīgi pildīt visas uzņemtās saistības, kas šogad paredzētas valsts budžetā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

“Ņemot vērā finanšu sistēmas kapitālo remontu, mēs praktiski jau esam attīrījušies no šī krievu naudas 2019./2020. gadā. Tie ir pāris simti miljonu no miljardu aktīviem, kas šobrīd ir Latvijas komercbankās, tas sastāda mazāk nekā 1% no kopējiem noguldījumiem,” atzina Reirs.

“Šobrīd esam spējīgi pildīt visas uzņemtās saistības, kas ir šajā gadā paredzētas. Budžets, ceru, pildīsies labi. Mums ir arī atlikumi valsts kasē nozīmīgi, kas ļauj mums ar samērā lielu optimismu raudzīties šī gada budžeta izpildē,” norādīja ministrs.

Tāpat Reirs norādīja, ka varētu ļaut pagarināt noslēgtos Atveseļošanas fonda līgumus par 1–3 mēnešiem. Vienlaikus finanšu ministrs atzina, ka nākotnē būs rūpīgi jāvērtē visi tēriņi.

“Esam paredzējuši 11,3 miljonus tieši bēgļu izvietošanai. Šis plāns bija 10 000 bēgļiem, bet, ja būs nepieciešams palielināt šo apjomu, tad mēs to arī darīsim. Atbalstām arī visa veida fondus, kas tiek veidoti starptautiski šim atbalstam Ukrainai,” sacīja Reirs.

Savukārt vaicāts par ieceri palielināt aizsardzības budžeta līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP) no 2025.gada, Reirs sacīja, ka šī mērķa dēļ konsolidācija budžetā nebūs nepieciešamas.

Foto: Valsts kanceleja