Šadurskis: Muižnieka neapstiprināšana LU rektora amatā ir nepamatota

Galvu griešana ir Jaunās konservatīvās partijas (JKP) DNS sastāvdaļa, komentējot valdības lēmumu neapstiprināt Latvijas Universitātes rektoru Indriķi Muižnieku augstskolas vadītāja amatā, sacīja bijušais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (JV).

Viņa ieskatā, Indriķa Muižnieka neapstiprināšana LU rektora amatā ir nepamatota. Pēc viņa sacītā, “Muižnieks krita par upuri JKP neveiksmīgai politikai”.

“Neviens ar varu netika spiests balsot tā vai citādi,” skaidroja bijušais ministrs, norādot, ka “Indriķis Muižnieks var patikt vai nepatikt, taču viņu neapstiprināt varēja tikai tad, ja būtu konstatēti pārkāpumi, bet to nebija”.

Pēc viņa sacītā, Muižnieka neapstiprināšana amatā varētu būt zināma veida atmaksa par to, ka valdība, neraugoties uz JKP iebildumiem, apstiprināja amatā Valsts drošības dienesta vadītāju Normunda Mežvietu. “Galvu griešana ir Jaunās konservatīvās partijas DNS sastāvdaļa,” izteicās Šadurskis.

Viņš sprieda, ka koalīcijā, kurā ir piecas partijas un viens uzvedas kā huligāns, tomēr nepieciešams noturēt valdību. “Es gribētu aicināt Bordānu un Jauno konservatīvo partiju kļūt pieaugušākiem un nešantažēt valdību ar neizpildāmām prasībām saistībā ar 2020. gada budžetu,” sacīja Šadurskis.

Kā zināms, Ministru kabinets 27. augustā pieņēma rīkojumu, saskaņā ar kuru profesors Indriķis Muižnieks nav apstiprināts par LU rektoru un viņa vietā ir iecelts rektora vietas izpildītājs. Par rektora vietas izpildītāju amatā valdība iecēla LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesoru un bijušo dekānu Gvido Straubi.

Foto: Valsts kanceleja