Runas par Latviju kā naudas mazgātavu salīdzina runām par fašisma atdzimšanu

Runas par Latviju kā naudas mazgātavu salīdzina runām par fašisma atdzimšanu

Teikt, ka Latvija ir naudas mazgātava, ir tas pats, kas apgalvot, ka Latvijā atdzimst fašisms, uzskata Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

Sarunā ar laikrakstu «Diena» Zakulis norāda, ka nevar apgalvot, ka visi nerezidentu noguldījumi nav šaubīga nauda, taču viņš noraida, ka FKTK nezinātu, no kurienes nāk šī nauda.
«[..] Tāpēc ne velti ir izdomāta noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas sistēma, kurā ir konkrētas lietas bankām, kas jāprasa no klientiem, kuriem jāiziet cauri pārbaudes sietiem. Tie, protams, ir atšķirīgi valsts iestādei vai nerezidentam, kura ieguldījumi ir ievērojami. Bet lietas, kas tiek prasītas no bankām, ir jādara, un mēs skatāmies, lai tā arī būtu, un to kontrolē valsts iestādes, speciāli izveidots kontroles dienests,» intervijā avīzei sacīja Zakulis.
Tomēr Zakulis noliedz Rietumos izskanējušu viedokli, ka Latvija būtu kāda naudas mazgātava. «Ziniet, tas man atgādina to modi, ka Krievijā runā par fašisma atdzimšanu Latvijā saistībā ar 16. martu… Tāpat dažiem ir mode runāt par naudas atmazgāšanu Latvijā. Tikpat pamatoti,» sacīja viņš.
Jautāts, vai Latvijas banku noguldītājs šobrīd var gulēt mierīgi, Zakulis sacīja, ka ir pārliecināts: «Viņš [noguldītājs] jau guļ mierīgi – un var gulēt mierīgi».