Rubļa kritums izsaucis iepirkšanās drudzi

Kā zināms, Krievijas valūtai šobrīd nav viegls periods- rubļa vērtība ir nokritusies katastrofālā līmenī, un jauno situāciju aktīvi izmanto Lietuvas un Polijas iedzīvotāji, kuri dodas uz Kaļingradas apgabalu, lai iepirktu preces mājai un uzturam.

Pie Lietuvas robežas esošais Sovetskas pilsētas tirdzniecības veikala pārstāvis pastāstīja, ka lietuviešiem augstais lita kurss pret rubli ir ļoti izdevīga iespēja, lai dotos uz Krieviju un iepirktos. Lietuviešu valoda veikalā dominē ļoti bieži- lielākoties tiek pirkti medikamenti, pārtikas preces, tādas kā griķi un makaroni, kā arī preces virtuvei, piemēram, trauki. Lielākoties Lietuvas pilsoņi iegādājās to, kas pašā Lietuvā ir ļoti dārgs.

Līdzīga situācija ir izveidojusies arī Kaļingradas apgabalā Polijas pierobežā, kur novērojamas garas mašīnu rindas ar poļu numurzīmēm- poļi uz Krieviju dodas uzpildīt degvielu, jo tur benzīnam un dīzeļdegvielai ir daudz zemākas cenas kā Polijā.

Tomēr pēc rubļa krituma poļi dodas arī uz Mamonovas un Bargationovskas veikaliem iegādāties pārtikas preces, kuru cenas Polijā ir krietni augstākas.

Veikalu darbinieki gan atzīst, ka poļi un lietuvieši uzvedās adekvāti un iepirkumus veic mierīgi, bez liekas ažiotāžas.