“Rīgas siltums”: Apkure kļūs vēl dārgāka – ar 15% tarifu pieaugums varētu neapstāties

Sagaidāms straujš cenu kāpums – apkure kļūs vēl dārgāka, tā šorīt TV3 atzina “Rīgas siltums” (RS) valdes loceklis Uģis Osis.

Viņš atgādināja, ka šī gada 15. augustā stāsies spēkā jaunākais RS tarifs, kurā maksa par siltumenerģiju pieaugs par aptuveni 15%. Visticamāk gan ar šo tarifu pieaugums varētu neapstāties un sagaidāms vēl krietni lielāks kāpums pēc tam, kad Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija būs izvērtējusi “Latvenergo” iesniegto tarifu projektu, kas savukārt tālāk ietekmēs RS tarifus.

Uzņēmuma pārstāvis mudināja gan individuālā, gan māju līmenī veikt siltumenerģijas taupīšanas pasākumus, kurus vēl nav nokavēts īstenot.

AS “Rīgas siltums”, izvērtējot tirgus apstākļus un ģeopolitisko situāciju, jau kopš aprīļa aktīvi veic kurināmā iepirkumus nākamajai apkures sezonai. Šobrīd vairāk kā 50% siltumenerģijas ko saražo RS, tiek ražota izmantojot atjaunojamos energoresursus – koksnes šķeldu. Šobrīd RS izmanto tikai Latvijā ražotu koksnes šķeldu. Šķeldas iepirkumi nākamai apkures sezonai ir veikti un šobrīd notiek līgumu slēgšana ar šķeldas piegādātāju.

Jāatzīmē, ka “Rīgas siltums” savos siltumavotos saražo tikai aptuveni 30% Rīgai nepieciešamā siltuma, no kuriem 50% tiek saražoti no šķeldas, bet otri 50% no dabasgāzes. Savukārt 70% siltuma iepērk no neatkarīgajiem ražotājiem, kur lielākais piegādātājs ir AS “Latvenergo”.