Labklājības ministrs par jauno apkures sezonu: Neviens nepaliks ārpus sociālās palīdzības loka

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (K) iesaka celt minimālo mēnešalgu, ja valsts sniegtais atbalsts apkures sezonā būs nepietiekami liels.

Šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Eglītis pauda, ka līdz ar straujo energoresursu cenu kāpumu rudenī Latvijā varētu palielināties to mājsaimniecību īpatsvars, kuras ar grūtībām nomaksā ikmēneša rēķinus, tomēr šim pieaugumam vajadzētu būt nelielam.

“Mums ir robusta sociālā sistēma. Gribu teikt, ka neviens nepaliks ārpus sociālās palīdzības loka,” pauda ministrs.

“Lai saņemtu atbalstu, piemēram, ja mājokli apkurina ar malku, protams, vajadzēs pirkuma apliecinošu dokumentu. Tas arī palīdzēs mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru,” sacīja Eglītis.

Tāpat viņš ieteica pakalpojumu sniedzējiem rast iespējas gaidāmajā apkures sezonā nevērsties pret rēķinu nemaksātājiem ar tikpat lielu bardzību kā citkārt, piemēram, neiekasēt līgumsodus vai soda procentus.

Vaicāts, kādi varētu būt valdības nākamie soļi gadījumā, ja tomēr būs pārāk daudz tādu iedzīvotāju, kuri ar visiem atbalsta pasākumiem apkures sezonā nevarēs samaksāt rēķinus, Eglītis atbildēja, ka būtu jādomā par straujāku minimālās mēnešalgas celšanu.