Rīgas dome ir pret Āgenskalna tuneli, norāda Ušakovs

Rīgas dome iebilst pret tuneļa izbūve Āgenskalnā “Rail Baltica” ietvaros, otrdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“Rīgas domes pozīcija ir viennozīmīgi noraidoša, mēs esam pret Āgenskalna tuneli,” sacīja Ušakovs, norādot, ka ir nepieciešams meklēt citus risinājumus tuneļa izbūvei zem Āgenskalna dzīvojamās daļas projekta ietvaros.

“Mēs izmantosim visu mūsu kompetenci, lai šo variantu nepieļautu,” sacīja Rīgas mērs, vienlaikus uzsverot, ka atbalsta “Rail Baltica” projektu, tā ideju, ka vajag savienot centrālo staciju ar lidostu, taču pēc mēra domām, Āgenskalna tunelis nav risinājums.

Tā vietā viņš ieteica meklēt risinājumus, kā izmantot esošās sliedes, lai izvairītos no dārgajām izmaksām un riskiem.

Šodien protestējot pret tuneļa izbūve Āgenskalnā pie Ministru kabineta pulcējās arī vairāki aktīvisti. Tiem Satiksmes ministrs Anrijs Matīss solīja izskatīt iespēju pazemes tuneli Āgenskalnā nebūvēt, norādot ka pastāv arī citi alternatīvi risinājumi.

Jau ziņots, ka “Rail Baltica” projekts paredz jaunas 1435 mm jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu – Rīgu – Kauņu – Varšavu – Berlīni (un tālākā nākotnē pagarinot maršrutu līdz Venēcijai).

“Rail Baltica” trase 265 kilometru garumā stiepjas cauri Latvijai, skarot Salacgrīvas, Limbažu, Sējas, Inčukalna, Ropažu, Garkalnes, Stopiņu, Salaspils, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Olaines, Mārupes, Bauskas novadu un Rīgas pilsētas pašvaldību teritoriju.