Rietumu un Krievijas sankcijas Japānas biznesam izmaksā 10 miljardus ASV dolāru

Rietumvalstu un Krievijas sankciju karš Japānai izmaksājis desmit miljardus ASV dolāru, vēsta ārvalstu mediji.

Pērn abu valstu tirdzniecības apjoms sasniedza 30,4 miljardus ASV dolāru, taču šogad gaidāms, ka šis apjoms samazināsies par teju 10 miljardiem:”Tas ir ļoti būtisks kaitējums,” norādījis Krievijas tirdzniecības pārstāvis Japānā Sergejs Egorovs.

“Būtībā kritums saistāms ar rubļa vērtības svārstībām. Tas Japānas ekonomikai izraisījis zaudējumus vairāku miljardu ASV dolāru vērtībā. Otrkārt, pērn būtiski samazinājies Japānas eksports uz Krieviju, kas skaidrojams ar ierobežojumu Krievijā ievest ražotās mašīnas un rūpniecības tehnoloģijas,” paskaidroja Egovors.

2014.gadā imports no Krievijas Japānā sasniedzis 22,2 miljardus ASV dolāru, bet eksports – aptuveni 8,2 miljardus.

Kā jau ziņots, 12. septembrī spēkā stājās jaunās Rietumvalstu sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Sekojot ASV piemēram, arī Japāna pagājušā gada aprīlī noteica sankcijas pret Krieviju, nosakot vīzu aizliegumu 23 Krievijas pilsoņiem.

Savukārt 7. augustā kā atbildi ES sankcijām, Krievija noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, tādējādi radot ievērojamus zaudējumus Eiropas lauksaimniecības nozarei.