Kozlovskis: algu reformu iekšlietu ministrijā nav iespējams ieviest daļēji

Algu reformu iekšlietu ministrijā nav iespējams ieviest daļēji, piektdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, apliecinot, ka nepieciešamā summa ir iepriekš nosauktie 60 miljoni eiro.

Kozlovskis atgādināja, ka jaunā atalgojuma sistēma neattiecas tikai uz policiju, bet arī glābējiem, policistiem, robežsargiem, kā arī uz ieslodzījumu vietu pārvaldē un tieslietu pārvaldībā strādājošajiem.

Ministrs norādīja, ka gadījumā, ja valdība nepiešķirs solīto atalgojumu, nebūs iespējams piesaistīt kvalificētus darbiniekus un noturēt viņus: “Faktiski šī sistēma atalgojumu ir gaidījusi trīs gadus (..) tā ir pirmā prioritāte, neskatoties uz to, ka ir virkne daudz citu lietu,” sacīja Kozlovskis.

Kozlovskis vairījās nosaukt minimālo nepieciešamo summu iekšlietu ministrijas sakārtošanā, norādot, ka sistēmu ieviest daļēji ir ļoti sarežģīti: “Vai nu mēs viņu ieviešam, vai nu mēs viņu neieviešam.”

“Politiskais atbalsts ir tāds, ka ir noteiktas divas nozares, kuras ir prioritāras – tā ir ārējā un iekšējā drošība,” uzsvēra ministrs.

Kā vēstīts, jau trīs gadus valdība sola palielināt finansējumu iekšlietu ministrijai, tai skaitā algu reformas tiek solītas ugunsdzēsējiem, policistiem un ieslodzījumu vietās strādājošajiem. Ja valdība nepiešķirs solītos 60 miljonus eiro iekšlietu sistēmai, tad pastāv risks, ka policistu un ugunsdzēsēju neapmierinātība var izpausties protestos vai aiziešanā no darba.