Reirs: Sabiedrībai ir tiesības zināt, kādu algu katrs saņem

Nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt, cik katrs saņem, tā atbalstot likumprojektu par algu publicēšanu internetā, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” pamatoja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Pēc ministra domām, sabiedrībai kā nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt, kādas algas saņem valsts pārvaldē strādājošie.

Reirs norādīja, ka pagaidām jau ir principāli panākta vienošanās par pedagogu algu publicēšanu internetā, taču atklāts paliek jautājums par pašu publicēšanas procedūru jeb to, kādā tieši veidā algas būtu publicējamas.

“Sabiedrībā pastāv uzskats, ka pedagogi saņem 420 eiro, bet valsts mēdz maksāt pat līdz 700 eiro par vienu likmi. Mēs gribam redzēt, kur šī nauda paliek”, sacīja ministrs.

Uz jautājumu, vai bez publicēšanas nav iespējams noskaidrot, kur šī nauda paliek, Reirs atbildēja, ka līdz šim arodbiedrībām tas nav izdevies un tāpēc viens no veidiem ir algu publicēšana internetā.

“Agru vai vēlu pienāks laiks, kad visu valsts institūcijās strādājošo algu apmēri tiks publicēti”, ir pārliecināts Reirs.

Kā jau vēstīts, valdība šodien ārkārtas sēdē izskatīs likumprojekta par skolotāju algu publiskošanu tālāko virzību.