Reirs: Patlaban bankas pie mazākās izdevības atsaka klientiem gan kontu atvēršanu, gan kreditēšanu

Maksa par Latvijas neiekļaušanu “pelēkajā sarakstā” ir banku atteikumi atvērt kontus un kreditēšanas samazināšana, tā šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

“Bankām šobrīd ir uzdevums nevis atteikties no klientiem, bet izvērtēt tos. […]. Pie manis ir vērsusies, piemēram, Jūrnieku arodbiedrība, jo jūrniekiem ir problēmas ar kontu atvēršanu un kredītu saņemšanu,” sacīja Reirs.

Pēc viņa teiktā, patlaban bankas pat ne uzmanīgi vērtē, bet pie mazākās izdevības atsaka klientiem gan kontu atvēršanu, gan kreditēšanu.

Viņš norādīja, ka pēc saņemtā atzinuma, tagad galvenais uzdevums Finanšu ministrijai un nozares uzraugiem sadarbībā ar komercbankām ir atjaunot kreditēšanu un savstarpējo uzticību gan starp valsti un bankām, gan starp bankām un uzņēmumiem.

Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka patlaban jauno kontu atvēršana ir vairākkārt lielāka nekā slēgšana.

Kā zināms, Finanšu darījumu darba grupa (FATF) ir lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu “pelēkajā sarakstā”.

FATF secinājusi, ka Latvija ir izveidojusi stipru un noturīgu finanšu noziegumu novēršanas sistēmu, tāpēc valsts netiks pakļauta pastiprinātai uzraudzībai jeb iekļaušanai tā dēvētajā “pelēkajā sarakstā”.

Foto: Valsts kanceleja