Reirs: Nākamā gada budžetā atvēlēti papildu līdzekļi iekšējai drošībai

Saeima sāk izskatīt 2024. gada valsts budžeta projektu un to pavadošos likumprojektus, nododot tos vētīšanai Budžetu komisijā. Kā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja komisijas vadītājs Jānis Reirs, nākamā gada budžetā atvēlēti papildu līdzekļi iekšējai drošībai.

Pēc viņa sacītā, papildu līdzekļi atvēlēti gan policijai, gan glābšanas dienestiem, gan tieslietu sistēmā strādājošajiem.

“Visa Eiropa ir kara stāvoklī, un, protams, mēs novirzām papildus līdzekļus aizsardzībai un iekšējai drošībai. [..] Šajā budžetā ir arī papildus līdzekļi iekšējai drošībai – gan policijai, gan glābšanas dienestiem, gan tieslietu sistēmā strādājošajiem,” sacīja Reirs.

Tāpat viņš norādīja, ka ir vairāk nekā 10 pašvaldības, kurām “mēs atradām papildus līdzekļus 12 miljonu apmērā, lai palīdzētu finansēt visus nepieciešamos izdevumus, kas ir saistīti gan ar izglītību, gan ar cenu sadārdzinājumu energoresursiem, gan arī citās jomās.”

Politiķis pauda, ka “mēs vēl turpinām meklēt līdzekļus, lai varētu noteikt PVN augļiem un dārzeņiem 12 %, tie ir apmēram 14-15 miljoni, kas iztrūkst. Mums jāskatās, kam mēs atņemsim, kam mēs ņemsim nost.”

Jau vēstīts, ka valdība novembra sākumā atbalstīja 2024.gada valsts budžeta projektu un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam, kurā valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi nākamajā gadā plānoti 14,486 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi paredzēti 16,212 miljardu eiro apmērā.

Foto: Saeimas kanceleja