Reirs: Gan Bei lieta nebūs pēdējais atklātais gadījums nodokļu krāpšanas jomā

Gan Bei lieta nebūs pēdējais atklātais skaļais gadījums nodokļu krāpšanas jomā, piektdien, 8. maijā, iepazīstoties ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) līdz šim paveikto ēnu ekonomikas apkarošanā, sacīja Finanšu ministrs Jānis Reirs.

“Ņemot vērā nesen atklāto vērienīgo nodokļu krāpšanas gadījumu restorānu sektorā, aicinu dienestu turpināt iesākto cīņu pret ēnu ekonomiku sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu jomā. Nepieļaujami, ka šādi uzņēmumi krāpj savus klientus – nodokļu maksātājus. Gan Bei lieta nebūs pēdējais VID atklātais skaļais gadījums nodokļu krāpšanas jomā,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Iestājoties āra kafejnīcu sezonai, ministrijā un VID vairakkārt pieaudzis sūdzību skaits par to, ka sabiedriskās ēdināšanas vietās klientiem netiek izsniegti fiskālie čeki, kuros ir norādīts pievienotās vērtības nodokļa apmērs. Tā vietā uzņēmumi klientiem izsniedz vienīgi pirmčekus.

“Secinot, ka līdz šim ir veikts apjomīgs darbs dažādu nozaru nodokļu nomaksas jautājumu sakārtošanā, aicinu koncentrēt darbu uz lielajiem nodokļu krāpšanas gadījumiem, jo īpaši vērienīgu nodokļu krāpšanas shēmu novēršanai. Tāpat aicinu sabiedrību kļūt neiecietīgākai pret nodokļu nemaksātājiem,” uzsver ministrs.

Tāpat jau iepriekš lielajos tirdzniecības un ēdināšanas tīklos tika konstatēti gadījumi, kad darījumi netiek reģistrēti kases aparātos un sistēmās, vai ir veiktas citas nesankcionētas darbības, lai samazinātu budžetā maksājamo nodokļu summu. Tāpēc šo pārkāpumu pieaugums ir pamats jaunajām nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām un izmantošanai.

Ministrs augstu vērtē arī Muitas policijas profesionālo darbu, atklājot vienu no Latvijas vēsturē lielākajiem narkotiku kontrabandas aizturēšanas gadījumiem, kā arī ikdienā uzrādot arvien labākus rezultātus akcīzes preču kontrabandas apkarošanā. Kā uzsver ministrs, šis darbs ir jātrupina!

“Lai arī VID sekmīgi darbojas ēnu ekonomikas apkarošanas jomā un ir jūtami uzlabojumi, tomēr, analizējot turpmāk darāmo, ir nepieciešams visiem valsts dienestiem un nozaru ministrijām aktivizēt darbu gan politiskajā, gan operatīvajā līmenī, lai nodrošinātu rezultatīvāku ēnu ekonomikas apkarošanu mūsu valstī,” atzīst finanšu ministrs.

Jau vēstīts, ka plašu skandālu Latvijā izraisīja vairāki SIA “Lage Ko” piederošie restorāni “Gan Bei”, kuri, veicot nelikumīgas manipulācijas ar kases aparātu datiem, izvairījās no nodokļu nomaksas kopumā 780 000 eiro apmērā, kas radušies no nenomaksātā pievienotās vērtības nodokļa.

< Iepriekšējais raksts
Rūpniecību izvelk no dubļiem
Nākošais raksts >
Medmāsas gaida atbalstu