Reirs: 70-80 % no opozīcijas priekšlikumiem – tie nav opozīcijas priekšlikumi, tie ir valdības priekšlikumi

Lieli līdzekļi ir paredzēti investīcijām, šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (JV).

“Ir nozares, bez kurām valsts nevar attīstīties. Viena no tām – izglītība. Tas ir pamats jebkurai nākotnes attīstībai. Tāpēc ļoti nozīmīgi līdzekļi paredzēti izglītības finansēšanai. Tāpat ilgtspēja ir arī vesels cilvēks. Pielikums 275 miljonu eiro apmērā veselības aprūpei ir lielākais, kāds jebkad ir bijis. [..] Tā ir ilgtspēja. Protams, arī bez drošības tas nav iespējams,” sacīja Reirs.

Tāpat viņš norādīja, ka ir ļoti lieli līdzekļi paredzēti investīcijām: “1,4 miljardi ir Eiropas fondu un Atveseļošanās fonda apguvei. Man, personīgi, ir bažas, ka tas netiks izpildīts, jo šāda apjoma līdzekļi investīcijām arī nav bijuši budžetā. Tāpēc ļoti cerīgi raugos uz nākamo gadu.”

“Mēs esam atbalstījuši arī dažus opozīcijas priekšlikumus. Šie priekšlikumi ir jāsaskaņo ar izpildvaru, pareizi jānoformē. Mēs vērtējam to, ko valdība vērtēja, un paši vērtējam. 70-80 % no opozīcijas priekšlikumiem – tie nav opozīcijas priekšlikumi, tie ir valdības priekšlikumi. Valdība augustā atnesa uz sēdi piecu miljardu pieprasījumu, piešķīra 1,7 miljardus. Opozīcija ņem tās pozīcijas, kuras valdība jau ir izskatījusi, un dod iekšā pa jaunu. Mēs neesam pret opozīcijas priekšlikumiem. Mēs izvērtējam valdības priekšlikumus, kas iepriekš tika noraidīti,” sacīja Reirs.

Kā zināms, Saeima ceturtdien sanāks uz ārkārtas sēdi. Tās darba kārtībā 2024. gada valsts budžeta projekta un 19 likumprojektu, kas saistīti ar budžetu, izskatīšana galīgajā lasījumā.

Foto: Saeimas kanceleja