Reformas valsts pārvaldē turpināsies arī pēc Valsts kancelejas direktora aiziešanas, sola premjers

Darbs pie reformām valsts pārvaldē turpināsies arī pēc tam, kad pašreizējais Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš atstās šo amatu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sola premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers uzsver, ka reformas turpināsies arī pēc Valsts kancelejas direktora negaidītās amata atstāšanas. Viņš arī norādīja, ka līdz šim Krieviņš tikai pieteica reformas, bet nekas vēl nav izdarīts, tādejādi apstiprinot publiski pausto neoficiālo informāciju, ka Kučinskis jau ilgstoši nav bijis apmierināts ar Mārtiņa Krieviņa darbu, kurš pēc abpusējas vienošanās pamet Valsts kancelejas direktora amatu.

Ministru prezidents atklāja arī to, ka viņam jau ir padomā kandidāti Valsts kancelejas direktora amatam. Pēc viņa sacītā, nākamo valsts galveno ierēdni meklēs valsts pārvaldē, un viņš sola to izdarīt “īsā laikā”.

Pagaidām viņš vēl nevēlējās atklāt viņu vārdus. Viņš arī izvairījās no atbildes, vai šie cilvēki varētu būt ministriju valsts sekretāri. Sarunas viņš cer sākt nākamnedēļ.

Jau vēstīts, ka no šodienas Mārtiņš Krieviņš vairs nepildīs Valsts kancelejas direktora pienākumus.

Kā žurnālistiem norāda Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars, Krieviņš amatu atstās pēc abpusējās vienošanās.

Līdz jaunā Valsts kancelejas vadītāja iecelšanas šos pienākumus pildīs Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja Inese Gailīte.

Kā zināms, Krieviņš Valsts kancelejas vadītāja amatā stājās 2015. gada 21.septembrī.

Krieviņa līdzšinējā darbība bija saistīta ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD), kur viņš pildīja vecākā padomnieka stratēģijas, reformu un politikas veidošanas jautājumos amata pienākumus.

Strādājot Pārresoru koordinācijas centrā, Krieviņa vadībā tika izstrādāts Nacionālais attīstības plāns 2014-2020. Krieviņš strādājis arī Valsts kancelejā Politikas koordinācijas departamentā, izstrādājot politikas koordinācijas sistēmu, valsts pārvaldes cilvēkresursu politiku, valsts pārvaldes reformu politiku. Krieviņam ir arī liela pieredze dažādu ārvalstu projektu vadībā. Krieviņam ir Rīgas Ekonomikas augstskolā iegūts Executive MBA un Latvijas Universitātē iegūts politikas zinātnes maģistra grāds.

Foto: Valsts kanceleja