Ražotāju cenas rūpniecībā mēneša laikā nemainīgas

2014. gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā nav mainījušās, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenas pieauga par 0,2%, bet eksportētajai produkcijai cenas samazinājās par 0,2%; tajā skaitā eksportam uz eiro zonas valstīm pazeminājās par 0,5%, bet uz ārpus eiro zonas valstīm palika nemainīgas.

Augustā, salīdzinot ar pagājušā gada augustu, kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pieauga par 0,5%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenas palielinājās par 0,6%, bet eksportētajai produkcijai pieauga par 0,4%. Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu kāpumam koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,5 procentpunktiem), bet lielākā pazeminošā ietekme bija cenu samazinājumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā (par 0,3 procentpunktiem).

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 660 uzņēmumi, kas indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 3,1 tūkstoti cenu, no tām 1,6 tūkstoši – par vietējā tirgū un 1,5 tūkstoši – par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.