RAKUS vadītājs: Bez valsts atbalsta slimnīca tuvākajā laikā nespēs palielināt atalgojumu

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS) saviem spēkiem bez valsts atbalsta nespēs palielināt darbinieku atalgojumu tuvākajos gados, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

“Kā mēs noskaidrojām pārrunās, kuras turpināsim arī ar citām klīnikām, šis ir viens no jautājumiem – atalgojums. Jā, pēdējos gados ir vairāk nekā divas reizes palielināts, bet, manuprāt, ņemot vērā darbu, ko dara mediķi, tas vienalga ir nepietiekams. Skaidrs, ka slimnīca saviem spēkiem, vismaz šajā gadā un nākamajos gados, nespēs palielināt atalgojumu, ja no valsts puses netiek mainīts finansējums, netiek palielināti tarifi. Šis ir tas jautājums, kas skar ne tikai Austrumu slimnīcu, bet arī citas,” sacīja Paeglītis.

RAKUS vadītājs norādīja, ka būtiska ir arī valsts iesaiste ar papildu finansējumu mediķiem.

RAKUS vadītājs arī apstiprināja, ka atalgojuma celšana ir viens no jautājumiem Latvijas Onkoloģijas centra saspīlējumā ar Austrumu slimnīcas valdi: “Kā mēs noskaidrojām pārrunās, kuras turpināsim arī ar citām klīnikām, šis ir viens no jautājumiem – atalgojums. [..] Ņemot vērā darbu, ko dara mediķi, tas vienalga ir nepietiekams,” atzīmēja Paeglītis.