Rajevs: Nekas Krievijas karā Ukrainā nav zaudēts

Krievijas ofensīvas iespējamība Ukrainā kara gadadienas nedēļa – ļoti augsta, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijusī militārpersona Igors Rajevs (“Apvienotais saraksts”).

“Ofensīvas iespējamība ir ļoti augsta. [..] Šobrīd krievu karaspēks uzbrūk praktiski visos virzienos, bet viss nav bezcerīgi, jo ukraiņiem bija diezgan veiksmīgs uzbrukums dienvidos no Bahmutas un tagad iepriekšējā dienā viņiem bija veiksmīga darbība pie Vuhļedaras,” sacīja Rajevs.

Pēc viņa teiktā, Krievu armija plāno iznīcināt Ukrainas armiju: “Viņus neinteresē Soļedara, Bahmuta vai kaut kāda cita pilsēta. Viņus interesē tieši Ukrainas armijas militārās kapacitātes būtiska vājināšana, tāpēc mēs neredzam tādas lielas virzības uz priekšu.”

“Ir vajadzīga daudz būtiskāka, daudz lielāka palīdzība Ukrainai, jo ir jāsaprot ar ko viņi karo. Viņi karo ar to, kas saucās par otro spēcīgāko armiju pasaulē, tāpēc vienkārši 10 tanki turp vai šurp neko būtiski nemainīs. Ir vajadzīga koncentrēta palīdzība. Tagad tas jau notiek ar artilērijas lādiņiem, vairākas valstis paziņo par artilērijas lādiņu ražošanas palielināšanu. [..] Vislielākā ražotāja šobrīd ir Slovākija,” sacīja militārais eksperts.

Rajevs uzsvēra: “Nekas šajā karā nav zaudēts, bet mūs vēl gaida vairāki smagi kara mēneši. [..] Ja tā prognozē, tad karš varētu beigties nākamgad.”

Viņaprāt, no tā, cik labi un spēcīgi ukraiņiem izdosies atvairīt gaidāmo Krievijas ofensīvu, ir ļoti atkarīgs tas, kā kara darbība attīstīsies tālāk.