Protestā aicina aizliegt kažokzvēru audzēšanu Latvijā; pie Saeimas pulcējušies ap 100 protestētāju

Šodien, 22. septembrī, pie Saeimas pulcējušies ap 100 protestētāju biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā piketā, aktīvi paužot atbalstu dzīvnieku aizsardzībai un kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.

“Šodien Saeimas deputāti balsos – turpināt vai izbeigt lapsu un ūdeļu mocīšanu Latvijas zvēraudzētavu sprostos. Mums noteikti jāuzvar šī cīņa. Taču bez Tevis tas nenotiks. Ar Tavu dalību iespaidīgā akcijā pie Saeimas mēs iedvesmosim deputātus atstāt kažokādas pagātnē uz visiem laikiem. Dzīvniekiem ir vajadzīga Tava balss,” uzrunājot piedalīties protestā, sacīja “Dzīvnieku brīvība.”

Kā ziņots, Saeimas deputāti galējā lasījumā balsos par grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, kuri nosaka aizliegumu audzēt un turēt lauksaimniecības dzīvniekus, ja to turēšanas un audzēšanas vienīgais vai galvenais iemesls ir kažokādu ieguve.

Katru gadu vairāk nekā 100 miljoni dzīvnieku tiek izaudzēti un nogalināti savu kažoku dēļ. Vairāk nekā 95 % no pasaulē pārdotajiem kažokiem nāk no zvēraudzētavu dzīvniekiem – ūdelēm, lapsām, jenotsuņiem, trušiem un
šinšillām. Zvēraudzētavās dzīvnieki savu mūžu pavada sprostu baterijās, kur tiem nav iespējas izpaust savu dabisko uzvedību. Turot šauros būros plēsējus, kam dabā ir plašas teritorijas, rodas smagas dzīvnieku labturības problēmas, piemēram, pašsakropļošanās un inficētas brūces.

Foto: Dzīvnieku brīvība