Prognozē, kad darba algas Latvijā sasniegs Eiropas Savienības vidējo algu līmeni

Latvijas algas Eiropas valstu algu līmenim varētu pietuvoties pēc desmit gadiem, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

«Par pieciem gadiem es nebūtu tik optimistiski noskaņota, domāju, ka 10 gadu laikā mēs noteikti tuvināsimies [Eiropas Savienības vidējā līmeņa algām], bet tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Piemēram, 2007.gadā mēs nevarējām paredzēt ekonomisko krīzi. […]Es nevaru teikt, kas notiks šajos 10 gados, bet, ja viss notiks, kā tagad, kad Latvijas ekonomika ir straujāk augošā Eiropā…ja tā tendence saglabāsies..ja Latvijas valdība spēs lietderīgi izmantot savas iespējas, arī finansiālās, ko sniedz Eiropa…ja izmantos visu, ko Eiropa iesaka vai neiesaka, protams, ka pēc desmit gadiem mēs sasniegsim šo līmeni,» sacīja Šteinbuka.

Šteinbuka atgādināja, ka par to, lai algas sasniegtu Eiropas līmeni, jārūpējas Latvijas valdībai, raksta Apollo.lv.

Lai šīs prognozes piepildītos, galvenais, lai Latvija uzturētu labu attīstības tempu.

«Nedomāju, ka varam ko nepareizu izdarīt, lai tas nenotiktu, jo Latvija attīstās pēc loģiskā modeļa, un tas ir saskaņots ar Eiropas Savienības attīstības plāniem, bet galvenais, lai mēs nesamazinātu [attīstības] tempu…tagad ļoti svarīgi uzturēt šo tempu un neaizmirst, ka atsevišķās jomās Latvijai joprojām ir problēmas,» sacīja Šteinbuka, kā piemēru minot faktu, ka no valsts darba meklējumos aizbrauc ļoti daudz jauniešu.

“Latvijai nākamajā periodā būs pieejami 63 miljoni eiro, lai katrs jauns cilvēks, kuram nav darba Latvijā, varētu turpināt apmācības vai atrast prakses vietu. Bet ja nav darbavietu, no tā vien, ka pieejami līdzekļi, cilvēkiem tāpat netiks garantēts darbs.Tāpēc ļoti nepieciešams, lai šī nauda neaizietu vējā,” sacīja Šteinbuka, norādot, ka naudas novirzīšanā būtu aktīvi jāpiedalās pašvaldībām.