Privātmāju tirgus sasniedzis zemāku kopējo darījumu summu; Pērkam.lv popularitāte pieaug

Lai arī par privātmāju tirdzniecību joprojām interesējas, šajā pusgadā iegādāto privātmāju vidējā cena ir zemākā pēdējo desmit pusgadu laikā, liecina Latvijas premium mājokļu tirgus apskats par 2021. gada pirmo pusgadu. Tas savukārt vairojis Pērkam.lv popularitāti, jo Pērkam.lv veiksmīgus darījumus slēdz gandrīz katru dienu.

Privātmāju tirgus šī gada pirmajā pusē piesaistījis vairāk interesentu nekā pērnā gada sākumā, bet sasniedzis zemāku kopējo darījumu summu.

Kopumā šogad pārskata reģionos iegādāti 26 mājokļi kopā 14.6 miljonu eiro vērtībā. Tas ir 3.7 miljonu eiro jeb 20.3% kritums no 2020. gada pirmajos sešos mēnešos iegādātajiem 20 īpašumiem 18.4 miljonu eiro vērtībā. Galvaspilsētas premium mājokļu tirgus joprojām neizceļas ar tā privātmāju segmentu.

Arī šī gada sākumā Rīgas teritorijā slēgto 7 privātmāju darījumu kopējā vērtība sasniedz vien 3.3 miljonus eiro. Lai arī tas ir 73.2% kāpums no 1.9 miljoniem eiro iepriekšējā gada atbilstošajā periodā, cerības uz nozīmīgu izaugsmi šajā tirgū neveidojas. Līdzīgi kā lielpilsētā, arī Pierīgas teritorijā mānīga izaugsme premium privātmāju tirgū. Pirmo sešu mēnešu laikā Pierīgā iegādātas 5 privātmājas kopā 2.5 miljonu eiro vērtībā. Tas ir 1.2 miljonu eiro pieaugums no 1.3 miljoniem eiro 2020. gada janvāra-jūnija periodā, kad tika slēgti tikai 3 darījumi.

Tieši pretēji Rīgas un Pierīgas lielajiem kāpuma rādītājiem, Jūrmalā apgrozījums sarucis par divām piektdaļām. Vēsturiski lielākais premium privātmāju tirgus Latvijā šī gada sākumā piesaistījis 14 pircējus, kuru jauniegūto īpašumu kopējā vērtība sasniedza 8.8 miljonu eiro. Pagājušajā gadā līdz pirmajam jūlijam arī tika slēgti 14 šādi darījumi, bet to vērtība bija par 6.3 miljoniem eiro lielāka – 15.2 miljoni eiro.

“Jāpiebilst gan, ka 2020. gada sākums bijis straujākais kopš 2014. gada. Turklāt, Jūrmalas premium privātmāju tirgus ir samērā svārstīgs. Tāpēc, ja salīdzina ar iepriekšējiem 6 gadiem kopumā, šī gada sākums, lai arī joprojām vājāks, nav tik baisi skaudrs. Pašsaprotami, vidējā darījuma cena š.g. pirmajā pusē iegādātajām Jūrmalas privātmājām noslīdējusi līdz 629,000 eiro (453,100 eiro kritums no 1,100,000 eiro gadu iepriekš). Šajā pusgadā iegādāto privātmāju vidējā cena ir zemākā pēdējo desmit pusgadu laikā. Lielākais kritums vērojams tieši tirgus ekskluzīvākajā galā – šogad iegādātas vien 2 privātmājas cenā virs 1 miljoniem eiro kopā par 2.3 miljoniem eiro. Salīdzinot ar 2020. gada pirmo pusi, kad 7 pircēji savā īpašumā ieguva šādus mājokļus, kuru vērtība kopā sasniedza 11.5 miljonus eiro,” pausts Latvia Sotheby’s International Realty pētījumā.

Šāds darījumu kritums ir arī galvenais iemesls, kāpēc arvien vairāk cilvēku privātmājas izvēlas pārdot nevis caur sludinājumiem, bet caur Pērkam.lv, kas pērk dzīvokļus, mājas, zemes un citus nekustamos īpašumus.

“Pērkam.lv princips ir vienkāršs – pārdodiet šodien, kad īpašuma cena ir vēl pieņemama, un nekavējoties saņemiet naudu, ko izmantot savām vajadzībām. Bieži vien šodien Jūs varēsiet pārdot daudz dārgāk nekā rīt,” norāda Pērkam.lv pārstāvis Andris Bērziņš.

Papildus informācija >>> https://pieteikums.lv/perkam