Pirmajā pusgadā mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 6,2%

2015.gada jūnijā mazumtirdzniecības apgrozījuma temps pieauga straujāk nekā iepriekšējos divos mēnešos. Pārdošanas apjomi šī gada jūnijā bija par 7,4% lielāki nekā pirms gada (salīdzināmās cenās, sezonāli neizlīdzināti dati), informē ekonomikas ministrija.

Kopumā pirmajā pusgadā mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 6,2%, salīdzinājumā ar 2014.gada atbilstošo periodu.

Pieaugot iedzīvotāju ienākumiem un pirktspējai, turpina uzlaboties arī mazumtirdzniecības rādītāji. Jūnijā lielāko devumu kopējā mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugumā nodrošināja nepārtikas preces. Salīdzinot ar 2014.gada jūniju, mazumtirdzniecības apjomi nepārtikas preču grupā pieauga par 9,3%. Iedzīvotāji biežāk preces iegādājās interneta veikalos un lietoto preču veikalos. Vairāk pirka arī datorus, programmatūru un telekomunikāciju iekārtas, un dažādas elektroiekārtas. Tāpat pieauga apģērba mazumtirdzniecība. Vienlaikus iedzīvotāji retāk iepirkās stendos un tirgos un retāk iegādājās arī grāmatas, avīzes un dažādas kancelejas preces.

2015.gada aprīlī, pēc auto degvielas mazumtirdzniecības apjomu krituma, maijā un jūnijā auto degvielas mazumtirdzniecības apjomi gada griezumā turpināja pieaugt. 2015.gada jūnijā degvielas mazumtirdzniecības apjomi pieauga par 15,7%, salīdzinot ar 2014.gada jūniju un nodrošināta 1/3 no kopējā mazumtirdzniecības apgrozījuma pieauguma.

Pēc pārtikas preču mazumtirdzniecības pieauguma tempu krituma pēdējos mēnešos, šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2014.gada jūniju, mazumtirdzniecības apjomi pārtikas preču grupā atkal pieauga (par 2,2%) un nodrošināja 1/10 no kopējā mazumtirdzniecības apgrozījuma pieauguma.

Uzlabojoties iedzīvotāju pirktspējai, sagaidāms, ka arī turpmākajos mēnešos mazumtirdzniecības apjomi turpinās augt.