Piesardzība nekustamā īpašuma tirgū nekur nav zudusi

Euribor likmes pieaugums arvien rūpīgāk liek apsvērt jauna īpašuma iegādi. Arī bankas stingrāk raugās uz mājsaimniecību iztikas minimumu un maksātspējas prasībām. Kā atzīst Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš, lai arī, visticamāk, gada otrajā pusē Eiropas Centrālā Bankas (ECB) likmes vairs nemainīs, cilvēki arvien ir piesardzīgi, domājot par jauna īpašuma iegādi.

“Kaut arī nevarētu teikt, ka iedzīvotāju interese par īpašumu iegādi ir zudusi, redzams, ka daudzi tomēr nogaida. Turklāt, ja skatāmies uz darījumu skaitu, tad pēdējā gada laikā iespējas atļauties jaunu mājokli ir būtiski mazinājušās,” atzīst A. Bērziņš.

Atsevišķos segmentos situācija esot slikta. “Mēs redzam, ka lielākā daļa šobrīd meklē jau dzīvošanai gatavu mājokli energoefektīvā projektā, tādējādi samazinot komunālo pakalpojumu izmaksas. Kas attiecas uz Hruščova laika projektiem, tos izvēlas nelabprāt,” turpina eksperts.

Kā norāda “Luminor” eksperts Kaspars Sausais, bankas klienti arvien biežāk interesējas par iespēju fiksēt Euribor likmi, ik mēnesi atmaksājot nemainīgu kredīta apmēru. “Un šī interese ir arī visnotaļ saprotama, jo ar fiksēto procentu likmi kredītņēmēji var prognozēt savus ikmēneša kredītmaksājumus un tos neietekmēs Euribor likmes izmaiņas,” norāda mājokļu kreditēšanas eksperts.

Pērkam.lv pērk dzīvokļus, mājas, zemi un mežus, piedāvājot tūlītēju samaksu. Pērkam.lv piedāvā iegādāties īpašumu, vienojoties par tā godīgu pārdošanas cenu un neliekot ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu. Turklāt visi darījumi tiek realizēti tikai ar zvērināta notāra palīdzību un reģistrēti Zemesgrāmatā. Tāpat Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Papildus informācija >> https://perkam.lv/

Publicitātes materiāls