Piensaimniekiem jāsaņem par savu darbu pienācīga samaksa, uzsver Stricka

Piensaimniekiem jāsaņem par savu darbu pienācīga samaksa, otrdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padomes valdes locekle un piena grupas vadītāja Sandra Stricka.

Komentējot pašreizējo piensaimniecības situāciju, Stricka to raksturo kā smagu, atklājot, ka vairākas saimniecības likvidējušas ganāmpulkus un situācija jūlijā ir vēl vairāk pasliktinājusies: “Gads ir riņķī un situācija patiešām ir smaga,” īsi sacīja Stricka.

Pēc piena grupas vadītājās domām, situācijas uzlabošanai nozarei jāsaņem pieklājīga samaksa par pienu, un tad nevajadzēs atbalstu ne no Latvijas valsts, ne Eiropas Savienības.

“Mums ir jāsaņem adekvāta samaksa par savu darbu. Par to runā paši zemnieki, ka ir jādomā par ilgtermiņa risinājumu, ja gribam noturēt piensaimniecību Latvijā kā nozari,” pauda Stricka.

Solīto atbalstu no Eiropas Komisijas (EK) Stricka sauc par īstermiņa risinājumu, jo samaksa par pienu atkal būs zema.

“Ja tirgotāji būtu lojāli Latvijas zemniekam un neņemtu tik daudz citu valstu ražotos produktus, arī Latvijā saražoto pārdot būtu vieglāk un samaksa par pienu būtu augstāka,” pauda Stricka.

Jau vēstīts, ka EK divu nedēļu laikā izskatīs iespējamos atbalsta risinājumus Latvijas piena nozarei, pirmdien tiekoties ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu un zemkopības ministru Jāni Dūklavu, apsolīja EK komisārs Fils Hogans.

Jau vēstīts, ka Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu, pagarinājusi pārtikas embargo.