Pielikts punkts negodīgajiem autovadītājiem Latvijas ielās

Pielikts punkts vietējo autovadītāju veiklajiem paņēmieniem izvairīties no nodokļu maksāšanas Latvijā – sākot ar 24.janvāri stājušās spēkā likuma izmaiņas, kas nosaka, ka ārvalstīs reģistrētas automašīnas Latvijā satiksmē varēs piedalīties tikai 92 dienas.

Līdz 24.janvārim, vienīgais, kas bija nepieciešams, lai Latvijā varētu pārvietoties ar ārvalstīs reģistrētu auto, bija atļauja, kuru izsniedza Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

CSDD pārstāvis Jānis Golubevs LNT raidījumam «Degpunktā» stāsta, ka šādu atļauju bija iespējams saņemt astoņos pamatotos gadījumos -, piemēram, ja persona mācās ārvalstīs, strādā ārvalstīs, ja personai ir uzņēmējdarbība ārvalstīs utt.Šādu atļauju izsniedza uz laiku līdz pat trīs gadiem. Auto īpašniekam atlika tikai vienu reizi nokārtot formalitātes un trīs gadus varēja neraizēties ne par Latvijā noteikto transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokli, ne tehnisko apskati, ne fotoradariem vai stāvēšanas sodiem.

Golubevs stāsta, ka šādu personu skaits, kas pārvietojas ar ārvalstīs reģistrētām automašīnām, katru gadu pieauga – ja sākumā tika izsniegtas tikai 1000 atļaujas, tad pēdējā gadā tās jau bija 4000 atļaujas, raksta Apollo.lv.

Policisti atzīst, ka cilvēkiem, kuriem bija tendence apiet likumu, izdomas un zināšanu pietika, tādēļ cīņa ar tiem bija sarežģīta.

Valsts policijas Satiksmes drošības priekšnieks Normunds Krapsis raidījumam «Degpunktā» stāsta, ka policijai bija arvien grūtāk konstatēt, vai likuma prasības tiek ievērotas. Krapsis norāda, ka populārākais veids, kā apiet likumu, bija fiktīva nomas līguma sastādīšana, uz kura pamata izdevās iegūt atļaujas.Par pārkāpumiem šajā jomā katru gadu sodīti aptuveni 400 autovadītāju.

Tagad līdz ar jaunajiem likuma labojumiem noteikts, ka persona, kas saņēmusi atļauju piedalīties ceļus satiksmē ar ārvalstīs reģistrētu auto, var to darīt tikai 92 dienas, kas jāatzīmē CSDD reģistrā. Policijai būs vieglāk izkontrolēt šādu spēkratu īpašniekus.

Likums attiecas tikai uz Latvijas rezidentiem un neattiecas, piemēram, uz tūristiem.

Ja autovadītājs piedalīsies ceļu satiksmē, bet nebūs saņēmis atļauju vai pārsniegs atļauto dienu skaitu, pienāksies sods no 85 līdz 120 eiro.

< Iepriekšējais raksts
Zemes nodoklis dzen izmisumā