Pieaug valstu skaits, kas izraidīs Krievijas diplomātus

Reaģējot uz ķīmisko uzbrukumu Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam Lielbritānijā, arī Austrālija, Beļģija, Moldova un Īrija paziņojušas, ka no valsts izraidīs Krievijas diplomātus.

Kā ziņots, no NATO un Eiropas Savienības (ES) valstīm izraidīti vairāki Krievijas diplomāti un melnajā sarakstā iekļautas Krievijas kompānijas, un to valstu skaits, kuras izraida diplomātus, arvien palielinās.

Nesen par izraidīšanu paziņojušas arī Austrālija, Beļģija, Moldova un Īrija. Zināms, ka Austrālija izraidīs divus, bet Īrija vienu diplomātu.

Kopumā jau 25 valstis paziņojušas par vairāk nekā 100 krievu diplomātu izraidīšanu – tiek uzskatīts, ka tādam notikumam vēsturē nav precedenta. Visvairāk izraidīs ASV – 60 diplomātus, tai seko Lielbritānija – 23 un Ukraina – 13 diplomātus. No Baltijas valstīm visvairāk izraidīs Lietuva – 3 diplomātus, bet pa vienam Igaunija un Latvija.

Jau vēstīts, ka Krievijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka šis nedraudzīgais solis nepaliks bez sekām. Maskava noliedz, ka būtu vainīga Lielbritānijas pilsētā Solsberi 4.martā notikušajā uzbrukumā ar nervus paralizējošo vielu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam.

“Šīs nedraudzīgais solis nepaliks bez sekām. Mēs reaģēsim,” pirmdien teikts ministrijas paziņojumā.

Pašlaik zināms, ka Krievija jau spērusi atbildes soļus Lielbritānijai, izraidot 23 britu diplomātus un apturot Britu padomes darbību Krievijā.

Kā zināms, ES un ASV ir vienisprātis, ka uzbrukumu Skripaļam un viņa meitai Jūlijai Lielbritānijā, visticamāk, sarīkojusi Krievijas valsts.

Foto: Pixabay