Pētersone: Latviju nevarētu uzskatīt par Baltijas valstu vājo posmu cīņā ar kontrabandu

Šī gada laikā atklātās kontrabandas skaits ir ievērojami pieaudzis. Atklātie cigarešu kontrabandas gadījumi šogad ir paaugstinājušies aptuveni trīs reizes, ziņo LTV raidījums “Rīta panorāma”.

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone atzīst, ka Latvija vienmēr ir bijusi interesanta kontrabandistiem, jo valsts robežojas ar Krieviju un Baltkrieviju, un senu cigarešu cenu atšķirība starp valstīm ir būtiska. Lielākoties Latvija tiek izmantota kā tranzīta valsts, jo kontrabanda tiek virzīta uz citām Eiropas valstīm.

Salīdzinot Baltijas valstis no kontrabandas apkarošanas viedokļa, Latviju nevarētu uzskatīt par vājo posmu, taču Latvijas ģeogrāfiskajai atrašanās vietai tomēr ir sava īpatnība.

“Ja mums ir sausā robeža – autoceļš un dzelzceļš, tad Lietuvā kontrabanda ieceļo nāk no ostas puses, un tās apjoms ir lielāks. Publiski izskan, ka Latvija ir vājais posms tādēļ, ka Lietuvas kolēģi vairāk akcentē, no kurienes krava ir nākusi tranzītā, bet mēs to īpaši neakcentējam,” stāsta Ināra Pētersone.

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore atklāj, ka novembrī notikusi Baltijas valstu vadītāju tikšanās, kurā tika pārrunāts, kā publiski tiek paziņots par kontrabandas atklāšanu. Ja ir veikts kopīgs darbs, un iesaistījušies gan Latvijas, gan Igaunijas un Lietuvas darbinieki, tad tas ir kopīgs sasniegums, un nav svarīgi, kurā brīdī un kurā vietā šo kontrabandu noķer.