Rimšēvičs: Nākamajam valsts budžetam var likt “labu, treknu sešinieku”

Nākamajam valsts budžetam var likt “labu, treknu sešinieku”, uzskata Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” Rimšēvičs atzina, ka Saeimas pieņemto budžetu vairs nevar vērtēt ar astotnieku, kā viņš bija iepriekš paudis, norādot, ka tagad budžetam var ielikt vien “labu, treknu sešinieku”.

Par iemeslu tam viņš min mainītos nodokļus un faktu, ka dzīvojam pāris saviem līdzekļiem, kā rezultātā tiek palielināts ārējais parāds. Tāpat viņš norāda, ka netika izveidots “nulles budžets,” kas nozīmē, ka nav pārskatītas visas tās budžeta pozīcijas, kas sakrājušās kopš 1995.gada, un tādējādi nav tikušas izmantotas visas iespējas uz kaut ko ekonomēt.

“Pilnībā aplams ir uzstādījums, ka Latvijā ir pārāk mazi nodokļi un tie jāceļ, jo tas pasliktinās mūsu valsts konkurētspēju,” norāda Rimšēvičs.

Jau vēstīts, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma 2016.gada valsts budžeta likumu, vidēja termiņa budžeta ietvara likumu, grozījumus 23 likumos un vienu jaunu likumu.

Kā budžeta prioritātes nākamgad izvirzītas valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšana, veselības aprūpes pieejamības uzlabošana, kā arī izglītības kvalitātes uzlabošana.

2016.gada konsolidētā budžeta izdevumi plānoti 7,69 miljardu eiro apmērā, kas salīdzinājumā ar šo gadu ir par turpat 215 miljoniem lielāki, savukārt ieņēmumi paredzēti par 148 miljoniem lielāki, sasniedzot 7,4 miljardus eiro. Budžeta deficīts plānots viena procenta apmērā no iekšzemes kopprodukta, liecina Finanšu ministrijas informācija.