Pērkam.lv: Liela daļa izvēlas pārdot savu īpašumu, lai iegādātos plašāku mājokli

Lielākais pieaugums gan darījumu skaita, gan finansēšanas apjoma ziņā šogad bijis privātmāju segmentā, kas skaidrojams gan ar nepietiekošo piedāvājumu dzīvokļu segmentā, gan ar iedzīvotāju vēlmi būtiski uzlabot dzīves apstākļus, liecina SEB bankas novērojumi. Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš apliecina – cilvēki šobrīd aktīvi pārdot savus nekustamos īpašumus, lai iegādātos jaunus, paplašinātus mājokļus.

SEB bankas Privātpersonu konsultāciju centra vadītājs Māris Opincāns norāda: “Neskatoties uz aktivitāti nekustamā īpašuma tirgū, šobrīd nav pamata runāt par tirgus pārkaršanu. Atšķirībā no situācijas, kas bija pirms 2008. gada krīzes, šobrīd sabiedrības attieksme pret kredītsaistībām ir daudz piesardzīgāka. Tāpat šobrīd spēkā ir arī vairāki likumdevēja un regulatora noteikumi, kas nosaka atbildīgas kreditēšanas principus, neļaujot uzņemties pārmērīgās saistības. [..] Svarīgi arī atzīmēt, ka nekustamajam īpašumam, kas šobrīd tiek iegādāts un kalpo par ķīlu, ir laba likviditāte – tas nozīme, to nepieciešamības gadījumā to būs iespējams pārdot.”

Viņš norāda, ka lielākais pieprasījums saglabājas Pierīgā, kur paliek puse no piešķirtā finansējuma. Pieprasītākie ir Garkalnes, Ādažu, Ķekavas, Salaspils un Babītes novadi. Apmēram trešdaļa finansējuma novirzīta māju iegādei vai būvniecībai galvaspilsētā, bet pārējais – citur Latvijā.

Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš, komentējot Opincāna sacīto, norāda, ka redzams, ka cilvēki aktīvi ne tikai pērk, bet arī pārdot savus nekustamos īpašumus. “Tas ir saistīts ar diviem faktoriem. Viens, protams, ir finansiālais aspekts, bet otrs, vēlme pēc jauna, lielāka mājokļa. Daudziem jau ir sakrāta noteikta summa jaunam īpašumam, taču trūkstošu daļu viņi meklē, pārdodot veco īpašumu. Šajā ziņā daudziem svarīgs ir ātrs darījums,” skaidro A. Bērziņš.

Tieši Pērkam.lv piedāvā ātru un ērtu servisu, kas pērk dzīvokļus, mājas, zemi un mežus, piedāvājot tūlītēju samaksu. Šis serviss ir lieliska iespēja, ja finansiāli līdzekļi nepieciešami uzreiz un nav vēlēšanās ilgi gaidīt uz pircējiem vai maksāt starpniecības procentus mākleriem.

Pērkam.lv piedāvā iegādāties īpašumu, vienojoties par tā godīgu pārdošanas cenu un neliekot ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu – visi darījumi tiek realizēti tikai ar zvērināta notāra palīdzību un reģistrēti Zemesgrāmatā.

Papildus informācija >>> https://pieteikums.lv/perkam

Publicitātes materiāls