Pedagogu arodbiedrība neizpratnē par IZM plāniem veidot jaunu nozares nevalstisko organizāciju

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno veidot jaunu nacionāla līmeņa nozares nevalstisko organizāciju. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pauž neizpratni par šādu ministrijas ieceri, kura gadā izmaksās 400 000 eiro.

Otrdien intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga norādīja, ka IZM vēlas koordinēt, lai tiek veidota jauna nacionāla nevalstiskā organizācija, kuras nodarbosies ar pedagogu sertificēšanu, tālākizglītības nodrošināšanu un prognožu veikšanu par nepieciešamajiem pedagogiem un to skaitu.

“Mēs uzskatām, ka tas ministrijai nebūtu jādara,” sacīja Vanaga, norādot, ka daļu jau no šīm funkcijām šobrīd veic pati IZM un Ekonomikas ministrija. Jaunas NVO izveidei gadā paredzēts novirzīt 400 000 eiro.

“Vai līdz šim ministrijai pietrūcis darba, lai tagad iesaistītos nacionāla līmeņa nevalstiskās organizācijas izveidē?” retoriski vaicā LIZDA vadītāja.

Tāpat viņa pauda neizprati, kāpēc par to nav runāts ar esošajām arodorganizācijām, tai skaitā LIZDA. Vanagai nav saprotams, kā šo ieceri paredzēts realizēt, piemēram, vai tiks rosināta esošo arodorganizāciju apvienošanās. “Šodien būs diemžēl, iespējams, arī asāka vārdu pārmaiņa,” piebilda Vanaga.

Valdība otrdien iecerējusi skatīt IZM sagatavotu informatīvo ziņojumu “Priekšlikumi konceptuāli jaunas kompetencēs balstītas izglītības prasībām atbilstošas skolotāju izglītības nodrošināšanai Latvijā”, kurā skaidrota arī šī iecere.

Foto: Saeimas kanceleja